grudzień'11

Do dwujęzycznego polsko-angielskiego katalogu wystawy malarstwa Marka Okrassy “Notowania nudy” trafiły obszerne cytaty z tekstu Krzysztofa Kuczkowskiego pt. “Notowania nudy. Siedem fragmentów o kontekstach obrazów Marka Okrassy”. Wystawę można oglądać w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie od 11 listopada br. do 1 stycznia 2012 roku.

Więcej: http://www.pgs.pl/pol/Poziom-0/Marek-Okrassa-Notowania-nudy

poznawanie milosza 3W zredagowanym przez prof. Aleksandra Fiuta tomie Poznawanie Miłosza 3. 1999–2010 (Wydawnictwo Literackie 2011) opublikowano szkic Krzysztofa Kuczkowskiego pt. „Traktat teologiczny i inne wspaniałości Drugiej przestrzeni Czesława Miłosza. Z notatek na marginesie (choć to może i nieładnie pisać po książce)”. Redaktor książki pisze w Nocie redakcyjnej: „Niniejszy tom jest zatem nie tyle próbą oddania sprawiedliwości dynamicznie rozwijającej się miłoszologii, ile prezentacją kilku wybranych, najciekawszych, moim zdaniem, dróg, jakimi podążała badawcza pasja historyków i teoretyków literatury, a także krytyków literackich. W przeciwieństwie do dwu poprzednich wydań, Poznawanie Miłosza 3 ogranicza się do tekstów poświęconych poezji noblisty.”

strony150„Tu chodzi o demokrację”? – taki tytuł nosi felieton Krzysztofa Kuczkowskiego w czasopiśmie społeczno-kulturalnym „Strony” 5(39)2011. Bohaterem numeru jest krakowski poeta Bogusław Żurakowski. O nim i o jego twórczości piszą m.in. Zbigniew Ambrożewicz i Dobrawa Lisak-Gębala. Teksty warte polecenia.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE