Jul

Nakładem poznańskiej WBPiCAK ukazał się jubileuszowy monumentalny (!), liczący ponad 700 stron, tom tekstów krytycznych poświęconych Julianowi Kornhauserowi, poecie, prozaikowi, krytykowi literackiemu, eseiście, tłumaczowi, slawiście, literaturoznawcy, profesorowi nauk humanistycznych, emerytowanemu pracownikowi naukowemu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Redaktorami tomu są Adrian Gleń i Jakub Kornhauser.

Wśród autorów znajdujemy poetów i krytyków związanych z „Toposem”: Przemysława Dakowicza, Wojciecha Kassa, Krzysztofa Kuczkowskiego, Artura Nowaczewskiego i naturalnie Adriana Glenia, a także wielu innych autorów „Toposu”, m.in. Zbigniewa Chojnowskiego, Mirosława Dzienia, czy Janusza Drzewuckiego.

P323W nocie zatytułowanej „Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kuczkowskim” umieszczonej na stronie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu czytamy m.in.: „W bibliotece odbyło się spotkanie ze znanym współczesnym poetą Krzysztofem Kuczkowskim. Autorem wielu szkiców, recenzji literackich i muzycznych, założycielem oraz redaktorem naczelnym dwumiesięcznika literackiego „Topos”, jurorem wielu konkursów i wykładowcą warsztatów poetyckich w tym m.in. „Pisz i Śpiewaj Poezję”. Autor przeczytał kilka wierszy ze swojej książki pt. "Kładka", oraz te które mają ukazać się w najbliższym czasie. Tak uduchowione wiersze wprawiły zgromadzoną publiczność w głęboką zadumę”.

IK

Na zaproszenie Instytutu Książki Krzysztof Kuczkowski weźmie udział w wydarzeniu pod roboczym tytułem „Wyzwania wiary. Spotkanie z poetami”. Obok redaktora „Toposu” wystąpią Szymon Babuchowski i Wojciech Wencel. Spotkanie odbędzie się w ramach XXIII Targów Wydawców Katolickich 1 kwietnia 2017 roku, o godz. 14.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

pl

Na stronie Polskiego Radia Gdańsk można posłuchać audycji z udziałem Krzysztofa Kuczkowskiego, poety, redaktora naczelnego „Toposu”. W prowadzonym przez Konrada Mielnika cyklu zatytułowanym „Podwieczorek mistrzów” poeta mówił nie tylko o literaturze, ale też o swojej współpracy z muzykami, o Januszu Popławskim, gitarach dla prawdziwych mężczyzn i in. 

Posłuchaj>> http://radiogdansk.pl/audycje-rg/podwieczorek-mistrzow

pre

21 lutego br. na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Krzysztof Kuczkowski wziął udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W trakcie uroczystości Wojciech Wencel, poeta i felietonista, odebrał z rąk Prezydenta RP Nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”, jak również para prezydencka ogłosiła „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego lekturą na Narodowe Czytanie 2017.

 

Na zdjęciu: Prezydent RP Andrzej Duda w otoczeniu, po lewej prof. Wojciecha Kudyby, po prawej redaktora „Toposu”. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE