LMorsAutorką tekstu zatytułowanego „Ktoś pisze, by inny ktoś pisał” jest Jolanta Szwarc. Recenzja miała swoją premierę w lipcu 2017 roku. Tak więc nasza informacja jest spóźniona, ale przecież tekst aktualny. Recenzentka pisze m.in.:
„Jednoczesne odczucia jawy i snu przenikają wiersze i wprawiają w zakłopotanie czytelnika osiadłego na krze płynnej nowoczesności i rzeczywistości. Wtedy gdy przypominają się nam słowa, które wyszły z użycia, cieszymy się jak dziecko szczudłami zbitymi z deseczek i drążków przez ojca. Proste w obsłudze, ciepłe ciepłem drewna i ojcowskiej miłości. ‘Ruchome święta’ jak zwykle wchodzą w kalendarz po pierwszej wiosennej pełni księżyca poczynając od Wielkanocy. Czytelnik znaleźć może obdarzone wierszem wszystkie dni Wielkiego Tygodnia i Boże Ciało, a więc te najistotniejsze.
Jeśli ktoś przeczyta ten tomik, to po co mu moje pisanie. Niech sam usłyszy jak płynie wiersz biały i jak dystych może postraszyć. To światowe pokarmy to jest dar dla ciebie / Skosztuj bracie posmakuj ulegnij w potrzebie // Reszta pójdzie już gładko droga asfaltowa / Stracisz honor ojczyznę w końcu Pana Boga. Oby się nie ziściły te słowa”.

Przeczytaj całość>>
http://latarnia-morska.eu/pl/z-dnia-na-dzien/2615-%E2%80%9Eruchome-%C5%9Bwi%C4%99ta%E2%80%9D-krzysztofa-kuczkowskiego

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE